“Si te veshesh nje T-Shirt ne nje rast te vecante dhe te dukeni serish te sofistikuar”

11/10/2017
A&M Clothes Daily Fashion

Te vishesh elegante nuk do të thotë domosdoshmërisht të zgjedhësh disa produkte mbi disa të tjera. Secili mund të shfaqë versionin më të mire të vetes në një okazion të veçantë, ndërkohë që zgjedhim aksesorë dhe veshje të cilat shkojnë me personalitetin dhe moshën tone, pa e humbur sofistikimin. Nëse ju pyesni veten se si mund ta përshtasni veshjen tuaj për raste formale duke përfituar një pamje gjeniale, përgjigja është me një T-Shirt.Po, me të zakonshmen, të thjeshtën, atë klasiken, ndonjëhere dhe unisex, me apo pa printe. Me siguri po mendoni qe do dukenu jashte mode nëse shfaqeni në një rast të veçantë me T-Shirt por nëse e kombinoni me veshjene duhur ju nuk do gaboni. Hidhini një sy veshjeve të përzgjedhura për të kuptuar që ju nuk do dukeni as të veshur keq dhe as nuk do keni një veshje te ngarkuar.

Ju prezantojme me xhibokset e kesaj vjeshte.

09/22/2017
A&M Clothes Daily Fashion

Tendencat e reja të modës ju drejtojnë nga xhiboksët “Bomber”. Nëse nuk e keni një të tillë, duhet ta blini patjetër para se të vijë dimri, pasi koha më e përshtatshme për të veshur një bomber është tani në vjeshtë.

Në koleksionin e fundit vijnë lulëzimet shpërthyese dhe theksi rock.

Ja disa modele të Bomber për vjeshtë-dimër 2017-2018.

Bomber-in mund ta kombinoni shumë thjeshtë duke e përshtatur dhe me stilin tuaj.Ja si të zbuloni cili është stili që ju identifikon

09/19/2017
A&M Clothes Daily Fashion

1.Kuptoni formen e trupit tuaj

Njohja e mire e formave trupore do t'ju ndihmoje te gjeni siluetat e veshjeve qe ju shkojne me shume.

2. Zgjidhni nje veshje, aksesor ose print qe ju e dashuroni dhe bejeni pjese te pandare te stilit tuaj.

Ikonat me te mira te stilit kane gjithmone dicka qe i ben te dallueshme edhe nje kilometer larg. Ashtu si Anna Wintour me syzet ikonike ose motrat Olsen me siluetat dramatike, zgjidhni dicka qe nuk njeh kohe dhe bejeni pjese te pandare te stilit tuaj.

3. Investoni ne gjera qe e dini qe do i rivishni ne te ardhmen.

Nje stil personal i sukseshem perkthehet ne nje stil qe do ta dashuroni dhe do ta mbani per vite e vite me rradhe, Ndaj sigurohuni qe blerjet tuaja te jene jetegjata.

4.Krijoni tabelen tuaj te look-ut.

Nje hile e mire per te njohur mire stilin personal, eshte te krijoni nje tabele(reale ose virtuale) me pamje nga fashionista, blogere, apo kushdo tjeter qe ju pelqen dhe do te donit ti ngjanit. Pinterest eshte vendi ideal.

5.Etiketoni gjerat qe nuk do donit kurre ti vishnit.

Kur pastroni garderoben, eshte e rendesishme te njiheni me gjerat qe nuk ju bejne te ndiheni mire kur i vishni. Ne kete menyre nuk do te tundoheni kurre me qe ti blini.

6.Gjeni ngjyrat qe ju shkojne me shume.

Ashtu si me format trupore, mendoni edhe per ngjyrat qe shkojne. Testoni disa ngjyra dhe piketoni ato qe ju nxjerrin ne pah tiparet, duke u bazur edhe tek ngjyra juaj e lekures.

7.Perzgjidhni ikonat tuaja te stilit.

Fashionista te huaja ose edhe njerez prane jush qe dine te vishen me shijen do t'ju orientojne edhe me mire drejt pamjes qe ju vertet doni te arrini.

8.Pastroni garderoben.

Nje nga gjerat e domosdoshme ne krijimin e nje stili identifikues eshte nje garderobe e organizuar me se miri. Sipas eksperteve, nje garderobe kapsule nuk duhet te kete me shume se 50 produkte.

9.Mos e eleminoni mundesine e nje uniforme

Fjala "uniforme" mund te tingelloje tmerresisht e merzitshme, por shume ikona stili e kane nje te tille. Ana Wintour per shembull ka kostumet e thurura ndersa Phoebe Philo (stilistja e Celine) shihet thuajse gjithnje me nje golf kashmiri, pantallona qe ekspozojne kycet dhe atletet e bardha.


Ju dhe familja juaj duhet ta dini atë që ndodhi dje në Tiranë!

05/03/2017
A&M Clothes Daily Fashion

Nëse nuk keni mësuar ende se çfarë ka ndodhur në Tiranë ditën e djeshme, atëherë jeni vonë. Shumë vonë! Sepse bëhet fjalë për diçka që do të ndryshojë rrënjësisht mënyrën sesi bëni shopping dhe sesi visheni në tërësi.

Më 31 mars, në Ring Center dhe në Qendrën Tregtare Univers, hapi dyert për herë të parë “A&M Clothes”, gjigandi i veshjeve që pas 20 dyqanesh në të gjithë Europën dhe Ballkanin, më në fund zgjodhi kryeqytetin shqiptar për të zgjeruar rrjetin e butikëve.


“A&M Clothes” sjell më në fund në Tiranë marka të famshme ndërkombëtarisht si Tom Taylor, Jack&Jones, Vero Moda, Selected, Only, etj., të cilat krahas cilësisë së padiskutueshme, me rastin e hapjes vijnë me oferta çmimesh fantastike. Besojeni ose jo, çmimet fillojnë që nga 490 lekë, ndaj bëni mirë të nxitoni.

Ky butik që tani e tutje do të jetë edhe destinacioni i preferuar i familjes suaj, duke qenë se do t’ju mjaftojë një e vajtur për të kompletuar si veten, ashtu edhe bashkëshortin/en dhe fëmijët. Pra, tashmë mund t’i harroni sorollatjet e pafundme nëpër qendrat tregtare nga dyqani në dyqan sepse në “A&M Clothes” do të gjeni gjithçka që ju duhet në një vend të vetëm dhe na besoni kur ju themi se ka gjithçka për çdo shije të mundshme.

Dhe jo vetëm kaq, por ky butik do të jetë sekreti i gjithë ju zonjave e zonjushave të kolme që nuk doni të sakrifikoni stilin vetëm për faktin që jeni plus-size. Në “A&M Clothes” do të mund të gjeni veshje super moderne edhe në masa të mëdha, për të gjitha stilet: që nga ato të zyrës, e deri tek ato më sportive.

Ndaj bëni mirë të tregoheni t shpejtë sepse nëse nuk jeni duke veshur këpucët tani për të shkuar po ju themi sërish që jeni vonë! Nuk do të donit që të tjerët të marrin të gjitha gjërat më të bukura përpara jush apo jo?

Ja si të zbuloni cili është stili që ju identifikon

01/27/2017
A&M Clothes Daily Fashion

1. Njihni format tuaja trupore.

Njohja e mire e formave trupore do t'ju ndihmoje te gjeni siluetat e veshjeve qe ju shkojne me shume.

2. Zgjidhni nje veshje, aksesor ose print qe ju e dashuroni dhe bejeni pjese te pandare te stilit tuaj.

Ikonat me te mira te stilit kane gjithmone dicka qe i ben te dallueshme edhe nje kilometer larg. Ashtu si Anna Wintour me syzet ikonike ose motrat Olsen me siluetat dramatike, zgjidhni dicka qe nuk njeh kohe dhe bejeni pjese te pandare te stilit tuaj.

3. Investoni ne gjera qe e dini qe do i rivishni ne te ardhmen.

Nje stil personal i sukseshem perkthehet ne nje stil qe do ta dashuroni dhe do ta mbani per vite e vite me rradhe, Ndaj sigurohuni qe blerjet tuaja te jene jetegjata.

4.Krijoni tabelen tuaj te look-ut.

Nje hile e mire per te njohur mire stilin personal, eshte te krijoni nje tabele(reale ose virtuale) me pamje nga fashionista, blogere, apo kushdo tjeter qe ju pelqen dhe do te donit ti ngjanit. Pinterest eshte vendi ideal.


5.Etiketoni gjerat qe nuk do donit kurre ti vishnit.

Kur pastroni garderoben, eshte e rendesishme te njiheni me gjerat qe nuk ju bejne te ndiheni mire kur i vishni. Ne kete menyre nuk do te tundoheni kurre me qe ti blini.


6.Gjeni ngjyrat qe ju shkojne me shume.

Ashtu si me format trupore, mendoni edhe per ngjyrat qe shkojne. Testoni disa ngjyra dhe piketoni ato qe ju nxjerrin ne pah tiparet, duke u bazur edhe tek ngjyra juaj e lekures.

7.Perzgjidhni ikonat tuaja te stilit.

Fashionista te huaja ose edhe njerez prane jush qe dine te vishen me shijen do t'ju orientojne edhe me mire drejt pamjes qe ju vertet doni te arrini.

8.Pastroni garderoben.

Nje nga gjerat e domosdoshme ne krijimin e nje stili identifikues eshte nje garderobe e organizuar me se miri. Sipas eksperteve, nje garderobe kapsule nuk duhet te kete me shume se 50 produkte.


9.Mos e eleminoni mundesine e nje uniforme

Fjala "uniforme" mund te tingelloje tmerresisht e merzitshme, por shume ikona stili e kane nje te tille. Ana Wintour per shembull ka kostumet e thurura ndersa Phoebe Philo (stilistja e Celine) shihet thuajse gjithnje me nje golf kashmiri, pantallona qe ekspozojne kycet dhe atletet e bardha.

“Fluturat” tendence e pranvere – vere 2017

01/13/2017
A&M Clothes Daily Fashion

Nëse I hidhni një sy pasarelave dhe shtëpive më të mëdha të modës në prezantimet e tyre për pranvere-verë 2017, patjeter ju do vini re që fluturat (pjesez e valezuar e cila del mbi cope) do jene të pranishme kudo: në bluza, në t-shirt, në triko, në fustane, në funde dhe shumë më gjerë se kaq. Me siguri ju nuk do gjeni mënyre më të mire për ti shtuar feminilitet dhe elegance veshjes suaj së perditshme…Veçanërisht gjate stinës së veres, ajo stine e vitit që është tashmë në ëndrrat tona.Edhe nëse nuk jeni nje ndjekës I modës së fundit, ju me siguri jeni përballur me fluturat në vitrinat e dyqaneve.Nese keni nevojë për inspirim për të përqafuar këtë tendecë të re atëhere ne po ju sjellim disa versione nga shtëpi të afirmuara të modes, pastaj zgjedhja mbete juaja!

“ 4 Mënyra se si të vishemi ne ditën e Shën Valentinit”

11/07/2014
A&M Clothes Daily Fashion

Dita e Shën Valentinit është mjaftueshëm e stresueshme përsa I përket ‘çfarë do të veshim’ , por ska pse të jetë. Ju duhet të vishni atë që ju bën juve të ndiheni më mire. Takimet e asaj nate variojnë nga të kërcyerit tërë natës në një bar romantic deri tek darkimi në privatësi të plotë ndërmjet dy personave. Më poshtë do japim disa variante sesi të visheni ne ambiente të ndryshme.


1. Film komedi.

Nuk ka asgje më të bukur sesa të qeshësh me njeriun e zemrës. Një zgjedhje e mire do ishte shikimi I nje filmi në kinema ose jo e nje komedie, ska pse të jetë me patjeter një film romantik. Provojeni dhe do thoni që duhet ta kishit bërë dhe më herët. Ne ju japim sugjerimet tona se si të dukeni mire në një okazion si ky.

2. Një shëtitje në natyrë apo ngjitje në mal mund të jetë gjithashtu romantike.

Nuk keni pse të jeni një çift I zakonshëm, ju mund të ftoni të dashurin e zemrës te keni një ditë të të dashuruarve totalisht sportive. Mund të bëni një ngjitje në mal nga ku mund të shikoni dhe peisazhe te jazhtëzakonshme së bashku. Por kini parasysh, ju nuk duhet të lini pas dore të qënurit seksi.

3. Një gotë verë është gjithmonë zgjedhe e duhur

Me siguri që ju do kërkoni për barin më të mire në qytet, për të kaluar disa orë të bukura por fakti që do jeni pak në lagërsi te lagjes suaj kjo sdo të thotë të jeni më të sofistikuar seç duhet. Në veshje ju mund të luani të mbeteni tërheqëse por mund të pëdornin të sheshta, kështu do ndjeheni dhe ju më rehat.

4. Të jesh IN në çdo kohë

Me siguri jeni shumë të afërt me shtartin tuaj nga pushimet e gjata të fundvitit. Për ju që jeni vetëm ose dhe jo, të veshësh pizhamat e tua të mëndafshta me një triko të punuar, çorape të gjata dhe pandofa të vogla, diçka është e sigurt: ju jeni një ndjekëse e tendencave të fundit dhe askush nuk do guxojë të gjykojë për keq pamjen tuaj. Pak rëndesi ka ku do e kaloni natën e Shën Valentinit, ju duhet të dukeni e IN dhe fashion me pamjen tuaj.